Як виконати купу завдань і не вигоріти?

o hankevych

Перший спосіб, як підготуватися до іспитів пропонують американські дослідники і автори книги «Запам'ятати все: Засвоєння знань без нудьги і зубріння» Пітер Браунж, Марк МакДеніел, Генрі Рьодігер. Автори пропонують метод, який називається «пригадування». Це коли вивчивши матеріал, людина намагається зібратися і, прикривши рукою сторінку, збагнути, про що взагалі це було.

Наступний спосіб грунтується на дослідженнях німецького психолога Еббінгауза, який цікавився питанням, як краще запам'ятовувати те, що не запам'ятовується. У ході дослідів він отримав наступні результати: вже протягом першої години забувається до 60% всієї отриманої інформації, через 10 годин після заучування в пам'яті залишається 35% від вивченого. З урахуванням цього дослідження психологи запропонували схему для запам’ятовування: інтервальне повторення: перше - відразу ж після прочитання, друге - через 20 хвилин, третє - через вісім годин, четверте - через добу.

Наступний ефект, який дослідив Еббінгауз – ефект краю. Найбільше запам'ятовуються ті речі, які вивчалися на початку та в кінці. Тому при вивченні важливу інформацію необхідно вчити спочатку чи в кінці. 

Пам’ять покращує зміна обстановки, тому при навчанні не сидіть на одному місці, а змінюйте локації. І обов’язково, не забувайте бути на свіжому повітрі, провітрювати кімнату та балувати себе маленькими радощами.

Гарного Вам навчання і пам’ятайте: «Мир освещается солнцем, а человек знанием”.