Cкладові людського щастя

t malanina

   Вчені університету Дікіна в Мельбурні назвали три головні складові людського щастя. У ході дослідження вчені прийшли до висновку, що щастя є фундаментом міцні відносини, фінансове благополуччя і мета в житті, повідомляє Daily Mail.

   «Щоб стати щасливою, людина має знайти баланс між цими трьома складовими», - розповідає професор Роберт Каммінс. За його твердженням, люди різних соціальних класів вважають міцні відносини запорукою щастя. Опитування показало, що подружні пари більш задоволені життям, ніж розлучені або ті, хто ніколи не були у шлюбі.

   У фінансовому питанні неспроможні люди часто відзначали, що нестача грошей впливає на їх задоволеність життям, у той час як люди з високим доходом не пов'язували почуття щастя зі своїм добробутом.
У ході дослідження вчені також з'ясували, що у більшості опитаних була мета в житті, і бажання її досягти збільшувало почуття задоволеності життям. Ф
ормування хороших звичок – це фундамент вашого майбутнього успіху.

   «Останнім часом говорять, що формування звичок навіть важливіше, ніж постановка цілей. Чому? Тому що ваші щоденні звички визначають ваші досягнення в довгостроковій перспективі», - пише психолог Майк Бундрант .
   «Якщо ваша мета – зібрати грошей, але у вас не сформована звичка відкладати, зате є звичка витрачати, ваш банківський рахунок відображатиме цю звичку», - пояснює він.

    Автор пояснює, що формування хороших звичок – це фундамент вашого майбутнього успіху. Він пропонує п'ять кроків, які допомагають навчитися закріплювати ці навички:

1. Поставте собі мету. Бундрант каже, що від вашої мети залежить, які саме звички вам потрібно формувати. Якщо ваша мета пов'язана з грошима, постарайтеся сформулювати її якомога чіткіше: «В цьому році я хочу зібрати $5 000». Схуднути, стати більш організованим, досягти душевного спокою – все це можливо. Коли цілі сформовано, вам потрібно сформувати правильні звички, які допоможуть вам добитися бажаного.

2. Визначте, які вам потрібні звички. Виберіть звички, необхідні для досягнення поставленої мети. «Приміром, відкладайте певну суму із зарплатні, щодня робіть пробіжки, медитуйте, їжте побільше овочів. Краще почати з однієї-двох звичок, щоб не перевантажити себе», - попереджає психолог.

3. Обдуріть свій мозок. Бунрандт нагадує, що почати легко – всі ми беремося до нової справи з ентузіазмом. Але потім все починає набридати, і настає критичний момент, коли можна «злетіти» з недоформованої звички.
«Спробуйте розбити формування звички на маленькі етапи, щоб ваш мозок кожен раз перезавантажувався, вважаючи кожен етап новим завданням», - радить автор.

4. Хваліть себе за невеликі успіхи. «Дозвольте собі порадіти хоча б тому, що ви почали формувати звичку, кожен раз, коли почнете. Не чекайте занадто довго. Радійте будь-якому позитивному кроку – це підсилить вашу мотивацію», - говорить Бундрант.

5. Поступово збільшуйте масштаб. «Для досягнення великої мети вам може знадобитися відразу кілька нових звичок. Просувайтеся до мети крок за кроком. Як тільки одна звичка закріпилася, беріться до наступної. Таким чином, можна досить швидко сформувати непоганий набір звичок», - підсумовує автор.