Гостьова зустріч з Катериною ЛЕВЧЕНКО, Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики Кабінету Міністрів України, на тему: «Що таке гендерна рівність і чому вона важлива?» (04.10.21)

4 жовтня 2021 року Київський університет ім. Бориса Грінченка, а саме його підрозділ – Інститут людини організували онлайн зустріч з Катериною Борисівною Левченко, Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики Кабінету Міністрів України. Зустріч пройшла під назвою: «Що таке гендерна рівність і чому вона важлива?».

На зустрічі були присутні 62 особи – здобувачі першого (бакалаврського), другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти разом з викладачами кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини, а також викладачі кафедри соціальної освіти та соціальної роботи Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

04 10 21 1

Під час зустрічі здобувачі та науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти мали змогу підвищити свою обізнаність щодо стереотипів гендерної рівності; виявів гендерної нерівності та дискримінації в сучасному світі; формування політики Українського суспільства, політики держави з питань гендерної рівності та ін.
04 10 21 4

Зустріч пройшла дуже цікаво. Студенти після заходу ділились своїми враженнями:

«Ця зустріч була для мене дуже цікавою, тому що тема гендерної нерівності є дуже важливою для сучасного суспільства»,

«На зустрічі я зрозуміла на скільки важливе значення гендеру. «Ґендерна рівність» визначається як «рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства». …. На сьогодні в соціальній політиці держави відсутній такий важливий компонент, як формування ґендерної чутливості в системі соціального захисту та соціального обслуговування населення. … важливість ґендерно-орієнтованого підходу при здійсненні заходів щодо соціального захисту та соціального обслуговування населення, зокрема його уразливих категорій, мають бути усвідомленими як на рівні держави так і посадовими особами керівних органів місцевої влади та безпосередньо фахівцями, які надають соціальні послуги. Це дуже важливо для обох сторін, особливо для жінок, які працюють на рівні з чоловіками, але отримують меншу заробітною плату. Якщо буде рівноправ'я країна буде рухатись вперед»,

«Наше суспільство стає надалі кращим. Я дуже рада, що в нашій державі змінюють погляди на права чоловіка та жінки, щоб вони були рівні та нікого і ніщо не обмежувало»,

«На сьогоднішній зустрічі ми мали змогу почути та обговорити проблеми та стереотипи гендерної нерівності, отримали цікаву та корисну інформацію, яку зможемо використовувати в подальшому, в першу чергу, це було корисно саме для нашої спеціальності, хочу подякувати за таку чудову можливість!»,

«Ми підняли дуже важливу тему сьогодні, на нашій зустрічі. Ті, хто не задумувався про це, мав змогу проаналізувати та взяти щось для себе»,

«Цікаво було дізнатись про фемінітиви, гендерну рівність та стереотипи»;

«Рада, що в нашому університеті розглядаються такі питання» тощо.

 

Гостьові зустрічі є важливим компонентом у навчальному процесі. Вони сприяють формуванню вмінь майбутніх соціальних працівників оцінювати соціальні наслідки політики у сфері прав людини, критичного мислення, дають можливість обговорити та подискутувати на важливі для студентів, та суспільства в цілому, питання.

 

Висловлюємо щиру подяку Катерині ЛЕВЧЕНКО за високий професіоналізм, готовість порушувати важливі для суспільства теми, про які важко говорити, але необхідно.