Круглий стіл на тему «Профілактика та корекція професійного вигорання державних службовців»

19 березня 2019 року в Інституті людини Київського університету імені Бориса Грінченка кафедрою практичної психології організовано круглий стіл на тему «Профілактика та корекція професійного вигорання державних службовців» за підтримки Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці.

 

kruhlyy stil 19 03 19 1

 

Зарошеними спікерами на круглому столі були:

КАРАМУШКА ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА

o Член-кореспондент НАПН України, доктор психологічних наук, професор, заступник директора Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України з науково-організаційної роботи та міжнародних наукових зв’язків,

o Завідувач лабораторією організаційної та соціальної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України.

o Засновник та президент Української Асоціації організаційних психологів і психологів праці (члена European Associstion of Work and Organizational Psychology, EAWOP).

o Автор і співавтор книг з проблеми технологій роботи психологів в організації («Основи психолого-управлінського консультування, «Технології роботи організаційних психологів», «Формування конкурентоздатної управлінської команди», «Технологія психологічної підготовки персоналу організацій до роботи в умовах соціально-економічних змін», «Синдром «професійного вигорання» та професійна кар’єра працівників освітніх організацій: ґендерні аспекти» та ін.) та  з проблеми психологічних особливостей  діяльності державних службовців («Психологічні основи ефективної професійної діяльності в системі державної служби», «Технологія психологічної підготовки персоналу держадміністрацій до роботи в команді», «Технологія психологічної підготовки персоналу держадміністрацій до профілактики та подолання професійного стресу», «Психологічні чинники професійного вигорання працівників державної фіскальної служби України» та ін.).

 

kruhlyy stil 19 03 19 2

 

         АРЕФНІЯ СВІТЛАНА В’ЯЧЕСЛАВІВНА 

         o Кандидат психологічних наук, практичний психолог, фізіогноміст, сімейний психотерапевт, гештальт-терапевт.

         o Груповий тренер, керівник Тренінгового центру "ФІЛІН" (feelin.kiev.ua).

         o Експерт ТВ програм "Говорить Україна", «Стосується кожного".

 

kruhlyy stil 19 03 19 3

 

       КОВРОВСЬКИЙ ЮРІЙ ГРИГОРОВИЧ 

       o Кандидат психологічних наук, доцент кафедри державної служби, управління та навчання за міжнародними проектами Інституту державного управління у сфері цивільного захисту.

       o Член Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці.

 

kruhlyy stil 19 03 19 4

 

Модератором виступила ГРУБІ ТАМАРА ВАЛЕРІЇВНА

           o Кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

          o Науковий кореспондент лабораторії організаційної та соціальної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України.

          o Спіавтор книги «Психологічні чинники професійного вигорання працівників державної фіскальної служби України

          o Голова київського осередку Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці.

 

kruhlyy stil 19 03 19 5

 

Директор Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, к. пед. наук, доцент, Клішевич Наталія Анатоліївна, урочисто відкрила круглий стіл, привітавши запрошених гостей та учасників круглого столу. Клішевич Н.А. активізувала важливість дослідження профілактики та корекції професійного стресу та вигорання в складних умовах сьогодення для майбутніх практичних психологів.

 

kruhlyy stil 19 03 19 6

 

         Зокрема, були представлені такі теми виступів учасників:

  • Психологічні чинники виникнення професійного стресу у держслужбовців (Карамушка Л.М., Куриця Д.І.)
  • Дослідження особливостей професійного вигорання персоналу ДСНС України (Ковровський Ю.Г.)
  • Психологічні засоби профілактики та корекції професійного вигорання державних службовців законодавчого органу влади (Арефнія С.В.)
  • Особливості професійного вигорання працівників державної фіскальної служби України (Грубі Т.В.)

До круглого столу долучилися студенти перших, других, четвертих курсів спеціальності «Практична психологія» в межах вивчення навчальних дисциплін «Тренінг професійної кар’єри», «Профілактика та корекція відхилень поведінки», «Тренінг особистісного зростання», «Організаційна психологія» та ін. Також відвідали захід і студенти психологи 2 курсу разом із доцентом кафедри практичної психології Краєвою О.А. в межах вивчення дисципліни "Психологічне консультування та психокорекція". Варто відмітити активність та зацікавленість студентів-грінченківців, які задавали цікаві питання, дискутували.

 

kruhlyy stil 19 03 19 7

 

kruhlyy stil 19 03 19 8

 

kruhlyy stil 19 03 19 9