Шевченківський березень в Інституті людини

    Шевченківський березень в Інститут людини розпочато з онлайн - флешмоба, метою якого було декламування віршів Т.Шевченка. У соціальних мережах лунали вірші «Якби зострілися ми знову», «У нашім раї на землі, «Заповіт», «Садок вишневий коло хати», «І мертвим, і живим, і не народженим», «Княжна», «І тут, і всюди – скрізь погано» та ін. Їх чудово виконали студенти - Ірина Олексюк, Діана Горобчук, Нікита Куликовський, Аліна Поштар, Олександра Пилипенко, Лілія Колісніченко, Катерина Кушнір; Софія Чигирин, Анастасія Клементьєва, Аріна Романенко, Олександр Дружинський, Вікторія Холодняк, Олександр Головатенко, Таміла Лернер, Анастасія Левченко та інші. Натхненниками заходу стали куратори академічних груп – Фурман Вікторія Вікторівна, доцент кафедри психології особистості та соціальних практик, Власенко Інна Анатоліївна, старший викладач кафедри психології особистості та соціальних практик, Старинська Наталія Володимирівна, доцент кафедри практичні психології.

     Далі відбулась вікторина «Життя та творчість Т.Г. Шевченка», організатором і ведучим заходу став Суліцький Вадим Володимирович - доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи. Студенти спеціальності «Соціальна робота» продемонстрували свої знання про великого Кобзаря.

   До днів пам'яті Тараса Шевченка студенти 2 курсу практичної психології разом зі старшим викладачем кафедри практичної психології Вавіловою Альоною Сергіївною підготували відео-презентацію "Психологія у творчості Тараса Шевченка". Було проаналізовано такі твори Тараса Григоровича Шевченка, як «Художник», «Мені тринадцятий минало», «Думи мої, думи» та «Доля». Окреслено психологічні проблеми самотності, внутрішнього конфлікту, дорослішання, морального вибору, які піднімались поетом у своїй творчості.
     Студентка другого курсу практичної психології Левченко Анастасія вишила хрестиком текст вірша «Заповіт» Т.Г.Шевченка.

    Студенти 2 курсу, спеціальності «Консультаційна психологія» спільно із куратором групи Краєвою Оксаною Анатолієвною, доцентом кафедри практичної психології провели рефлексивну онлайн арт-зустріч із теми “Якби я був Шевченком Т.Г. зараз, то що б я зобразив із сучасної реальності? Що
вартувало б моєї уваги, або про що б я хотів написати?”, в межах якої спробували ресурсно надихнутися психологічністю зображення української реальності Т.Г.Шевченком та усвідомити аспекти національної ідентичності через власне розроблений арт-продукт; актуалізувати больові точки національної свідомості та закцентувати увагу на ресурсних досягненнях сучасного стану молодої країни, що перебуває у стані розвитку. Спробували «вихопити» з українського колективного несвідомого за допомогою арт-техніки ментальні тенденції нації та знайти точки опори в сучасному її становленні…
     Студенти 3 курсу, спеціальності «Практична психологія» разом з викладачем кафедри Черкасовою Анастасією Андріївною провели бесіду“ на тему: Етнічні символи в творчості Т.Г.Шевченка”. Учасники розглядали етнічні символи, які притаманні українському народу, що були зображені Т.Г.Шевченком в його творчості.
    Куратор групи ПСБ-1-18-4.0д Васильєв Олексій Олександрович, старший викладач кафедри психології особистості та соціальних практик провів бесіду- презентацію на тему "Тарас Шевченко як символ національної боротьби". Було простежено зв'язок між минулим та сучасністю та відзначена непересічна роль.
     Протягом шевченківського березня студенти першого курсу спеціальності «Психологія» взяли участь у флешмобі «Шевченко в моєму серці», який організувала куратор Кулик Дарія Віталіївна, викладач кафедри практичної психології. Для участі у заході необхідно було зробити селфі з
«Кобзарем» і виставити його у соціальні мережі.
    Низку відеороликів про цікаві факти життя та творчості Тараса Григоровича Шевченка відзняли студенти І курсу спеціальності «Спеціальна освіта», під керівництвом куратора Бірюкової Каріни Дмитрівни, старшого викладача кафедри спеціальної та інклюзивної освіти.
    Особливістю шевченківського березня стала сучасна картинна галерея, де студентки ІІ курсу спеціальності «Спеціальна освіта» уявляли себе героїнями найвідоміших картин Кобзаря. Організатором була куратор - Тичина Катерина Олександрівна, старший викладач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти.

Щиро дякуємо студентам та викладачам
за цікаві та змістовні заходи!