Екскурсія до Тарасової (Чернечої) гори

4 квітня 2014 року студенти Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка відвідали славне місто Канів Черкаської області. Привітно зустрів гостей Шевченківський національний заповідник. Подорожуючи експозицією музею, студенти відкрили для себе Кобзаря не лише як поета, а й як художника виняткового таланту, про що свідчили численні репродукції та оригінали картин, портретів та гравюр Шевченка. Особливою силою віяло від автентичних речей, які вдалося побачити, на кшталт першого видання Кобзаря 1840 року, відпускної про звільнення з кріпацтва або китайки, якою було накрито труну Тараса Григоровича. Дізналися грінченківці і багато цікавих фактів з шевченкової біографії, відкрили для себе сторінки його особистого життя, почули історію поховання у Каневі та, згодом, створення й самого Музею. Люди йшли до могили Кобзаря звідусіль, але не з пустими руками. У цьому студенти пересвідчились відвідавши виставку, на якій були зібрані найкращі подарунки заповіднику – картини, розписні скрині, скульптури, і навіть рояль. Наступним пунктом була «Шевченкова світлиця», місце у якій проживав та приймав гостей перший доглядач могили Кобзаря Іван Ядловський, який присвятив цьому усе своє життя, доки не знайшов вічний спокій. Похований на території заповідника. Тишею зустріла Тарасова гора, на якій кожен міг відчути дух генія, милуючись на омріяні ним «лани широкополі, і Дніпро, і кручі…».

Після цього студенти Інституту людини вирушили до Канівського національного заповідника, у музеї якого вони ознайомились з історією, рідкісними рослинами, тваринами та археологічними знахідками заповідника, навіть потримали у руках справжній зуб мамонта. А подорожуючи екологічною стежкою та опинившись на висоті 240 метрів над рівнем Дніпра, можна було на повні груди вдихнути чистого повітря з ароматом квітів та оцінити канівські пейзажі.

Завершувалася екскурсія відвідинами Успенського собору, побудованому 1144 року Всеволодом, сином князя Олега Святославича. Собор пережив напади половців, турків, татар, дві світові війни, у ньому похований козак Іван Підкова та три дні перед поховання стояла труна з прахом Т.Шевченка. Зараз, відреставрований, він і досі радує око та душі канівчан і гостей міста.

DSC 0150 DSC 0039 DSC 0053 DSC 0088 m8LDvjJmU5A