Екскурсія до Національного музею Тараса Шевченка

27 вересня 2018 р. чотири групи студентів Інституту людини першого курсу спеціальностей "Психологія", "Практична психологія", "Соціальна робота" та "Соціальна педагогіка" та дві групи студентів Педагогічного інституту третього курсу спеціальності Початкова освіта разом із к.і.н., доцентом кафедри історії України, науковим керівником Студентського історичного гуртка «Енігма», Тарасенко О.О., відвідали Національний музей Тараса Шевченка.

 

muzey T Shevchenka 27 09 18 1

 

 

У Національному музеї Тараса Шевченка зберігається переважна більшість малярської спадщини Тараса Григоровича Шевченка, що входить в золотий фонд української культури. Колекція музею формувалась протягом 150 років і нараховує понад 85 тисяч експонатів, з яких до основного фонду належать 34 тисячі експонатів. Найцінніша її частина представлена в постійній експозиції музею. Під час екскурсії студенти мали можливість відтворити історичну картину епохи, в якій жив та творив митець, глибше вивчити особистість митця, його життєвий і творчий шлях.

 

 muzey T Shevchenka 27 09 18 3

 

«У Національному музеї Тараса Шевченка була представлена широка палітра писемних творів, картин та особистих речей Тараса Шевченка. Ми побачили інструменти для малювання та гравірування, а також ранні ескізи художника. Мені сподобались мініатюри, які Тарас Шевченко виконав на сепії та на папері звичайним олівцем. Саме тут митець робив перші спроби змалювати світ, який його оточував. Завдяки розповіді екскурсовода я мав змогу подивитися на історію та творчий шлях Тараса з іншого боку, більш детально ознайомився із його тяжким життям. Сподобався ремонт галереї, де сьогодні розпочинається музей. Це дало змогу вдихнути в музей нове життя та відчути якісний європейський дизайн. Екскурсія видалася дуже цікавою та збагатила мої знання про величного українського митця», - поділився своїми враженнями студент 1 курсу спеціальності Психологія Інституту людини Богдан Пасічник.

 

«Національний музей Тараса Шевченка – один із найцікавіших музеїв, що зберігає, вивчає та пропагує поетичну та мистецьку спадщину Генія українського народу. Колекція присвячена життю та творчості Т. Г. Шевченка. У музеї вражає прижиттєве видання «Кобзаря», картини, малюнки та офорти, особисті речі Тараса Шевченка, архівні матеріали та рідкісні фотографії, картини українських та російських художників ХІХ–ХХ століть, старовинні меблі. Цікава екскурсія по залах музею. Музей розташований в історичному центрі Києва,  є пам’яткою архітектури», – відзначає студентка 1 курсу спеціальності "Соціальна педагогіка" Інституту людини Політунова Олена.

 

muzey T Shevchenka 27 09 18 4

«Мені сподобалась виставкова галерея на першому поверсі, а саме авторські фото на тему жорстоко ставлення до тварин в зоопарках, яке відбувається на потіху людей. Ця тема сьогодні хвилює багатьох людей. Мені сподобався екскурсовод, який творчо підійшов до нашої групи. Це була захоплива, весела екскурсія про цікаві речі та віхи життя талановитого письменника і художника. Мені приглянулися картини, що прикрашали усі зали музею. Це неймовірної краси праці Тараса Шевченко. Деякі малюнки викликали в мене романтичні почуття, які призвели до мурашок по шкірі. Мені імпонує, що у Києві є такий гарний музей», підсумувала свої враження студентка 1 курсу спеціальності "Психологія" Інституту людини Валерія Рекеда.

 

 muzey T Shevchenka 27 09 18 5 

 

«Мене приємно вразило приміщення Музею Тараса Шевченка. Сучасний вигляд нової галереї, відчуття простору. Прекрасна виставка. Всередині музею відразу відчувається затишок та спокій. Час екскурсії пролетів швидко. Так як я захоплююсь творчістю Тараса Григоровича, мені було цікаво слухати розповідь про його життєві події, які рішуче змінили його світогляд та ставлення до життя. Ще із початкової школи я знала, що Тарас Шевченко був прекрасним поетом та талановитим художником. У музеї я роздивлялась його найвідоміші картини. Шевченкова любов до малювання є безмежною. Всі елементи в картинах чітко відображають його внутрішній світ (стан, настрій, характер). У своїх роботах він намагався нас повчити, аби любов та віра у наших серцях ніколи не згасали. Екскурсовод розповіла про писемну спадщину Тараса Шевченка в якій збережена наша історія. Кожне Тарасове слово надихає творити.   Яка прекрасна галерея Шевченкових картин. Кожна із них різна, зі своїм сенсом та мораллю. Якою ж талановитою людиною був Тарас Григорович Шевченко! Я залишилась задоволена музеєм. Ми повинні пишатися видатними талантами України і брати із них приклад. Робімо Україну кращою. Пам’ятаймо слова Тараса Шевченка: «Борітеся – побороте, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас сила і воля святая!», – відзначила студентка 1 курсу спеціальності "Соціальна робота" Інституту людини Катерина Бердичевська.

 

muzey T Shevchenka 27 09 18 2