Події

     

      27 лютого в Інституті людини Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся Онлайн день відкритих дверей. Розпочала захід директор Інституту людини, кандидат педагогічних наук, доцент Клішевич Наталія Анатоліївна, яка ознайомила присутніх з особливостями діяльності та інфраструктури інституту.
    Далі заступник директора з науково-методичної та навчальної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент Павлюк Роман Олександрович розповів про специфіку вступної кампанії 2021року та зосередив увагу присутніх на необхідних сертифікатах для вступу. Далі викладачі презентували спеціальність та освітні програми.

      Спеціальність «Спеціальна освіта», освітню програму «Логопедія» представляла Марія Олександрівна Максимчук, старший викладач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти.

  Спеціальність «Психологія», освітні програми «Психологія бізнесу і управління», Практична психологія», «Консультаційна психологія» характеризувала Олена Миколаївна Рева, доцент кафедри психології особистості та соціальних практик, кандидат психологічних наук, доцент та Тамара Валеріївна Грубі, доцент кафедри практичної психології, кандидат психологічних наук.

     Спеціальність «Соціальна робота», освітні програми «Соціальна робота», «Соціальна педагогіка», «Соціальна адвокація» презентували Вадим Петрович Лютий, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент. Олена Миколаївна Денисюк доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, кандидат педагогічних наук.

Дякуємо за участь!

Інститут людини Київського університету імені Бориса Грінченка запрошує Вас, абітурієнтів та їх батьків на профорієнтаційну зустріч, яка відбудеться 27 лютого 2021 року о 12-00 годині.

Захід проходитиме на платформі ZOOM.

Підключитись до конференції можна за посиланням:

Код доступу: 105407

Прохання поширити інформацію у ваших соціальних мережах ( Facebook, Viber, Telegram тощо). 

image


 
 

    Щиро вітаємо доцента кафедри практичної психології, кандидата психологічних наук Маланьїну Тетяну Михайлівну з ювілеєм!

Маланьїна

    Від усього серця бажаємо нових успіхів та звершень, цікавих подій у житті, щастя і здоров’я. Радійте кожному дню, починайте його завжди з посмішки, зустрічайте з гордо піднятою головою випробування, пишайтеся досягненнями. Нехай доля буде прихильною до Вас і лише хороші новини приємно дивують. Хай у Вашому серці завжди співає весна, нехай щаслива зірка завжди освітлює Ваш шлях. Бажаємо Вам гарного, цікавого, наповненого любов’ю та позитивом життя!

В єдності сила

       22 січня 1919 року відбулося проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

       Це свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави. У 2011 році День Соборності поєднали з Днем Свободи, що раніше відзначався 22 листопада, під назвою «День Соборності і Свободи України». Однак у 2014 році указом Президента свято було відновлено як День Соборності України.

         В українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць. Так, саме 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель в єдину Україну, стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав - УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій, - в єдину соборну Українську державу.

den sobornosti1

        У тексті Акта Злуки утверджувалось: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

       Однак об’єднання України відбулось суто символічно: вже через кілька тижнів після проголошення Акта Злуки більшовики захопили Київ, пізніше поляки окупували Східну Галичину, а Чехо-Словаччина - Закарпаття.

den sobornosti2

       Перше святкування Соборності відбулось 22 січня 1939 року у Карпатській Україні (м. Хуст), на той час - автономній республіці Чехо-Словаччини. Цього дня під синьо-жовтими прапорами відбулась тридцятитисячна маніфестація населення, яке з’їхалось до столиці Карпатської України з усіх куточків краю згадати події 20-річної давнини.

      Яскравим проявом єдності, прагнення українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акта Злуки. Мільйони тоді ще радянських українців узялись за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності.

den sobornosti3

      Відтоді в Україні «живі ланцюги» створювались неодноразово, символізуючи єдність українського народу, а День Соборності наразі відзначається на державному рівні вже щорічно.

den sobornosti4

    17 грудня 2020 року на Вченій раді Київського університету імені Бориса Грінченка О.В. Мартинчук, доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти та Ю.М. Найда, старший викладач кафедри, директор ВФ «Крок за кроком» представили результати дослідження «Інституціалізація "універсального" асистента педагога в Україні: дослідження умов реалізації» (термін реалізації: 02 січня 2019 р. – 31червня 2020 р).17 грудня 2020 року на Вченій раді Київського університету імені Бориса Грінченка О.В. Мартинчук, доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти та Ю.М. Найда, старший викладач кафедри, директор ВФ «Крок за кроком» представили результати дослідження «Інституціалізація "універсального" асистента педагога в Україні: дослідження умов реалізації» (термін реалізації: 02 січня 2019 р. – 31червня 2020 р).

     Ідея дослідження практики асистента і пов’язаних з нею можливих змін політики належить ВФ «Крок за кроком» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Відкритого Суспільства. 

    Науково-педагогічний персонал Університету Грінченка долучився до реалізації цього дослідження, зокрема: викладачі кафедри спеціальної та інклюзивної освіти (О.В. Мартинчук, Ю.М. Найда, Н.З. Софій, О.Ф. Федоренко, Н.В. Заєркова, Н.М. Бабич, К.О. Тичина), завідувач Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти А.О. Трейтяк, завідувач шкільним відділенням Університетського коледжу О.П. Кошіль.

    Ідея дослідження «практики асистента педагога» полягає у вивченні та розробленні умов, що уможливлюють підготовку асистентів педагогів для різних категорій дітей з особливими освітніми потребами та якісну практику асистування вчителям та вихователям в інклюзивному освітньому середовищі.З основними результатами дослідження можна ознайомитись у презентації.

      Вітаємо команду Інституту людини з перемогою в інтерактивному конкурсі читців "Слово Грінченка"!

      У рамках проведення Грінченківської декади з 10 листопада до 07 грудня 2020 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка проходив конкурс «Слово Грінченка». Мета конкурсу – популяризація творчої спадщини Бориса Грінченка; залучення молодого покоління до заходів, спрямованих на вшанування пам’яті Великого українця; розвиток корпоративної культури, ствердження університетських цінностей.
      Вітаємо Максимчук Марію Олександрівну, старшого викладача кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Інституту людини та студентів Грабко Марію Віталіївну, Фоменко Віолетту Сергіївну, Купрієнко Анастасію Володимирівну, Ленивенко Ольгу Віталіївну з отриманням диплома ІІІ ступеня в загальноуніверситетському конкурсі «Слово Грінченка».
       Щиро дякуємо всім учасникам конкурсу!

   

Переглянути детальніше  "По весні розцвітаються квіти..." (Борис Грінченко, 1892) з перекладом українською жестовою мовою.

Диплом переможця

Сторінка 1 із 54