Ви тут: Головна Структура Кафедри інституту Кафедра психології особистості та соціальних практик Склад Поліщук Валерій Миколайович
Контактна інформація

бульвар І. Шамо, 18/2, каб. 211-А

Поліщук Валерій Миколайович

Професор кафедри психології особистості та соціальних практик

Науковий ступінь, вчене звання

Доктор психологічних наук, професор

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

Біографія

Освіта: У 1986 році закінчив Київський державний педагогічний інститут імені О.М.Горького (зараз НПУ ім. М.П. Драгоманова) за спеціальністю "Педагогіка та психологія".

Досвід роботи:  1986–2018 рр.: викладач психолого-педагогічних дисциплін Корсунь-Шевченківського педагогічного училища імені Т.Г. Шевченка (Черкаська область) з перервою на строкову службу у Радянській армії (11.1986–06.1988 рр.); асистент, старший викладач, завідувач кафедри психології, декан факультету, проректор з наукової роботи Глухівського національного педагогічного університету (Сумська область); професор кафедри теоретичної та практичної психології Інституту права та психології Національного університету "Львівська політехніка" (м. Львів).

Наукова діяльність:  1995 р. – захист кандидатської дисертації "Психологічні особливості дітей перехідного періоду від дошкільного до молодшого шкільного віку" (спеціальність 19.00.07 - педагогічна та вікова психологія); 2013 р. – захист докторської дисертації "Психологія переживань вікових криз у підлітковому і юнацькому віці" (спеціальність 19.00.07 - педагогічна та вікова психологія); 2001 р. – присвоєно вчене звання доцента; 2014 р. – присвоєно вчене звання професора кафедри психології.

З вересня 2018 р. – професор кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Київського  університету імені Бориса Грінченка.

Професійний і науковий інтерес

Актуальна проблематика вікової психології, педагогічної психологія, історії психології, соціальної психології, психології управління, психології вищої школи, психології праці, методології психологічних досліджень.

Розробник конкурсних міжнародних наукових проектів "Європейська інтеграція задля збереження продуктивності і якості життя літніх людей" (Jean Monnet Activities: Брюссель, 2015), "Літні люди в системі європейської безпеки" (Jean Monnet Activities: Брюссель, 2018) та українського проекту "Творчий потенціал гімназистів-підлітків: "Вчимося не для школи, а для життя" (Львів, 2018).

Автор понад 150 наукових праць, з них – три одноосібні монографії, 10 навчальних посібників (сім – одноосібних).

Інше

Нагороди і подяки : Почесна грамота голови Сумської облдержадміністрації (1999), Відмінник освіти України (2001), Почесна грамота Міністерства освіти і науки України (2002; 2005), Почесна грамота Верховної Ради України (2004), Переможець міського конкурсу "Професіонал року" у номінації "Наука" (2006), Нагрудний знак Міністерства освіти і науки України «Петро Могила» (2007), Подяка Президента України (2009), Подяка голови Сумської облдержадміністрації (2013); Заслужений працівник освіти України (2017).