Контактна інформація

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
бульвар І. Шамо, 18/2, каб. 317-А

Таран Оксана Петрівна

Доцент кафедри спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти

Науковий ступінь, вчене звання

Кандидат психологічних наук (2008 р.). Доцент кафедри спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти (2015 р.)

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

«Тренінг комунікативності», «Спеціальна психологія», «Психолого-педагогічна діагностика дітей з порушеннями мовлення», «Основи психолого-педагогічних досліджень»,  «Методологія психологічних і педагогічних досліджень», «Методика викладання спеціальної психології та логопсихології», «Ігрова терапія та арт-терапия в корекційній роботі з дітьми які мають порушення розвитку».

 

Біографія

   Освіта:  Закінчила Інститут практичної психології і соціальної роботи «Психогенез» за спеціальністю «Психологія» (1995-2000). Пройшла стажування в Державному центрі сім'ї за спеціалізацією „Сімейне консультування" (2000). Опанувала перший та другий рівень освітньої програми Московського Інституту Гештальту і Психодрами з гештальт консультування і терапії в Майстерні В. Гусєва (2000-2003). Закінчила навчальний проект «Аналітично-орієнтованний супровід дітей та дорослих» (500 годин) Асоціація психологів і психотерапевтів Миколаївської області (2008 – 2013). Прослухала курс «Пропедевтика психіатрії» (156 годин) Українська спілка психотерапевтів, Школа розвитку психотерапії м. Київ (2011-2012). Пройшла тренінг «Організація та планування діяльності психологічного центра» м.Київ (2013) Київський тренінгів центр практичної психології «Я». Пройшла курс О.В.Максимової «Со-творение. Тілесно-орієнтована терапія з опорою на теорію побудови рухів М.О. Бернштейна». (2017) Европейська асоціація психотерапії.

Професійний досвід: Працювала практичним психологом в спеціалізованій школі № 17 (2000 - 2003) та в дошкільному навчальному закладі №687 (2005-2007). Працювала молодшим науковим співробітником в лабораторії діагностики та психічного розвитку Інституту спеціальної педагогіки НАПН України (2001- 2008). Активний учасник та співорганізатор понад 20 інтеграційно-корекційних таборів для сімей з аутичними дітьми у формі проведення ігрових і арт занять для дітей та семінарів-тренінгів для батьків (2007-2011 Громадська асоціація підтримки осіб з аутизмом «Сонячне коло», а з 2012 і до тепер Громадська асоціація підтримки осіб з аутизмом «Простір любові»). З 2008 працює у Київському університеті імені Бориса Грінченка спочатку на кафедрі практичної психології 2008-2016, а з 2013 і до тепер  на кафедрі спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти. Приватна психологічна практика з 2010. Співорганізатор Психологічної студії «БАРВИ ЖИТТЯ» (2017).

Професійний і науковий інтерес

Наукові інтереси:  

У 2008 р. захистила кандидатську дисертацію на тему:  «Особливості формування Я-концепції у слабозорих дошкільників»  (19.00.08 - спеціальна психологія). Має понад 30 наукових публікацій з проблем розвитку дитини. Сфера наукових пошуків: проблема самосвідомості у дитячому віці, особистісний розвиток дітей із порушенням зору; вдосконалення змісту дошкільної спеціальної освіти; організація та зміст психокорекційної робота з дітьми з аутичним типом розвитку; проблема психофізичного розвитку дитини в навчально-виховних умовах дошкільних та шкільних навчальних закладів, теоретико-практичні аспекти ефективної фахової підготовки студентів напряму та спеціальності «Спеціальна освіта».

 Професійні інтереси: аналітично-орієнтоване консультування дорослих, ігрова психотерапія дітей, групова психотерапія, психологічний супровід батьків дітей з особливостями психофізичного розвитку, професійний супровід молодих фахівців-психологів (супервізії, навчальні проекти з психологічного консультування та аналітичної (юнгіанської) психотерапії дітей та дорослих).

 

 

Інше

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter