Ви тут: Головна Структура Кафедри інституту Кафедра спеціальної та інклюзивної освіти Наукова робота Наукові дослідження

Наукові дослідження

Результати моніторингу реалізації наукового дослідження (наукової теми) 22.05.2019 р.

Результати моніторингу реалізації наукового дослідження (наукової теми) 22.05.2019 р. - ЗАВАНТАЖИТИ  

 

 


 

Результати моніторингу реалізації наукового дослідження (наукової теми) 27.02.2019 р.

 

Результати моніторингу реалізації наукового дослідження (наукової теми) 27.02.2019 р. - ЗАВАНТАЖИТИ 

 

 


 

Звіт про результати реалізації наукових досліджень кафедри в межах наукової теми Інституту людини "Особистість в умовах суспільних трансформацій сучасної України" (Затверджено на засіданні Вченої ради Інституту людини (протокол № 10 від 20 червня 2018р.))

Звіт - ЗАВАНТАЖИТИ 

 


Результати моніторингу реалізації наукового дослідження (наукової теми) 17.10.2018 р.

Моніторинг реалізації наукового дослідження (наукової теми) 17.10.2018 р. - ЗАВАНТАЖИТИ

 


 

Наукове дослідження «Міжособистісні стосунки у сім'ях, що виховують дитину із тяжкими порушеннями мовлення» (К.О.Тичина)

Протягом 2016-2017 р.р. було здійснено дослідження міжособистісних стосунків у сім'ях, що виховують дитину із тяжкими порушеннями мовлення.

У дослідженні взяли участь 70 сімей, що виховують дітей із тяжкими порушеннями мовлення та 67 сімей, що виховують дітей з нормальним мовленнєвим розвитком старшого дошкільного віку. Експериментальним майданчиком дослідження були: комунальний дошкільний навчальний заклад №120 (компенсуючого типу) м. Кривого Рогу, дошкільний навчальний заклад компенсуючого типу (спеціальний) №323, комбінованого типу №95 та №9 м. Києва; дошкільний навчальний заклад № 141 м. Києва та №180 м. Кривого Рогу.

Дослідження складалось із 2 серій експерименту. Перша серія була спрямована на виявлення особливостей міжособистісних стосунків у сім’ї, з точки зору дитини старшого дошкільного віку із тяжкими порушеннями мовлення. Друга серія – дослідження батьківського ставлення до дитини із тяжкими порушеннями мовлення та їхніх уявлень про міжособистісні стосунки у сім'ї. Автором було модифіковано та структуровано процедуру оцінювання результатів експерименту, а також розроблено авторську анкету виявлення батьківського ставлення до дитини.

 

Результати дослідження представлені на конференціях:

1.                ХІ Міжнародна науково-практична конференція «Спеціальна освіта: історія, сучасність та перспективи розвитку» 25-26 квітня 2016 р., м. Кам’янець-Подільський.

2.                 Міжнародна науково-практична заочна конференція «Аспекти гуманізуючого впливу освіти на особистість» 25-26 жовтня 2017 р., м. Дніпро.

3. Міжнародна науково-практична  конференція  «Психологія та педагогіка: сучасні методики та інновації, досвід практичного застосування» 27-28 жовтня 2017 р., м. Львів.

 

 

у наступних публікаціях:

  1. 1.Тичина К.О. Вивчення батьківського ставлення до дітей старшого дошкільного віку з тяжкими порушеннями мовлення / Тичина К.О. // http://elibrary.kubg.edu.ua/20400/
  2. 2.Тичина К.О. Особливості уявлень про міжособистісні сімейні стосунки у дітей старшого дошкільного віку з тяжкими порушеннями мовлення / Тичина К.О. //  Особлива дитина: навчання і виховання. – 2017. – №4.

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Структура Кафедри інституту Кафедра спеціальної та інклюзивної освіти Наукова робота Наукові дослідження