Ви тут: Головна Інформація Події

Події

Круглий стіл на тему «Профілактика та корекція професійного вигорання державних службовців»

19 березня 2019 року в Інституті людини Київського університету імені Бориса Грінченка кафедрою практичної психології організовано круглий стіл на тему «Профілактика та корекція професійного вигорання державних службовців» за підтримки Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці.

 

kruhlyy stil 19 03 19 1

 

Зарошеними спікерами на круглому столі були:

КАРАМУШКА ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА

o Член-кореспондент НАПН України, доктор психологічних наук, професор, заступник директора Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України з науково-організаційної роботи та міжнародних наукових зв’язків,

o Завідувач лабораторією організаційної та соціальної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України.

o Засновник та президент Української Асоціації організаційних психологів і психологів праці (члена European Associstion of Work and Organizational Psychology, EAWOP).

o Автор і співавтор книг з проблеми технологій роботи психологів в організації («Основи психолого-управлінського консультування, «Технології роботи організаційних психологів», «Формування конкурентоздатної управлінської команди», «Технологія психологічної підготовки персоналу організацій до роботи в умовах соціально-економічних змін», «Синдром «професійного вигорання» та професійна кар’єра працівників освітніх організацій: ґендерні аспекти» та ін.) та  з проблеми психологічних особливостей  діяльності державних службовців («Психологічні основи ефективної професійної діяльності в системі державної служби», «Технологія психологічної підготовки персоналу держадміністрацій до роботи в команді», «Технологія психологічної підготовки персоналу держадміністрацій до профілактики та подолання професійного стресу», «Психологічні чинники професійного вигорання працівників державної фіскальної служби України» та ін.).

 

kruhlyy stil 19 03 19 2

 

         АРЕФНІЯ СВІТЛАНА В’ЯЧЕСЛАВІВНА 

         o Кандидат психологічних наук, практичний психолог, фізіогноміст, сімейний психотерапевт, гештальт-терапевт.

         o Груповий тренер, керівник Тренінгового центру "ФІЛІН" (feelin.kiev.ua).

         o Експерт ТВ програм "Говорить Україна", «Стосується кожного".

 

kruhlyy stil 19 03 19 3

 

       КОВРОВСЬКИЙ ЮРІЙ ГРИГОРОВИЧ 

       o Кандидат психологічних наук, доцент кафедри державної служби, управління та навчання за міжнародними проектами Інституту державного управління у сфері цивільного захисту.

       o Член Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці.

 

kruhlyy stil 19 03 19 4

 

Модератором виступила ГРУБІ ТАМАРА ВАЛЕРІЇВНА

           o Кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

          o Науковий кореспондент лабораторії організаційної та соціальної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України.

          o Спіавтор книги «Психологічні чинники професійного вигорання працівників державної фіскальної служби України

          o Голова київського осередку Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці.

 

kruhlyy stil 19 03 19 5

 

Директор Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, к. пед. наук, доцент, Клішевич Наталія Анатоліївна, урочисто відкрила круглий стіл, привітавши запрошених гостей та учасників круглого столу. Клішевич Н.А. активізувала важливість дослідження профілактики та корекції професійного стресу та вигорання в складних умовах сьогодення для майбутніх практичних психологів.

 

kruhlyy stil 19 03 19 6

 

         Зокрема, були представлені такі теми виступів учасників:

  • Психологічні чинники виникнення професійного стресу у держслужбовців (Карамушка Л.М., Куриця Д.І.)
  • Дослідження особливостей професійного вигорання персоналу ДСНС України (Ковровський Ю.Г.)
  • Психологічні засоби профілактики та корекції професійного вигорання державних службовців законодавчого органу влади (Арефнія С.В.)
  • Особливості професійного вигорання працівників державної фіскальної служби України (Грубі Т.В.)

До круглого столу долучилися студенти перших, других, четвертих курсів спеціальності «Практична психологія» в межах вивчення навчальних дисциплін «Тренінг професійної кар’єри», «Профілактика та корекція відхилень поведінки», «Тренінг особистісного зростання», «Організаційна психологія» та ін. Також відвідали захід і студенти психологи 2 курсу разом із доцентом кафедри практичної психології Краєвою О.А. в межах вивчення дисципліни "Психологічне консультування та психокорекція". Варто відмітити активність та зацікавленість студентів-грінченківців, які задавали цікаві питання, дискутували.

 

kruhlyy stil 19 03 19 7

 

kruhlyy stil 19 03 19 8

 

kruhlyy stil 19 03 19 9

 

Дискусія "Патріотизм і творчість" (до Шевченківського березня)

З нагоди 205-чя з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка студенти 3 курсу спеціальності "Спеціальна освіта (логопедія)" під керівництвом куратора Луцько Катерини Василівни підготували захід пам'яті — "Патріотизм і творчіть",  на якому згадали життя і творчість видатного поета. Декламуючи вірші видатного сина українського народу, студенти використали низку логопедичних прийомів. Спочатку  читали вірші спряжено (колективно). Потім використовувались піктограми. Далі на основі складоритму та прийому "замочок", враховуючи мелодико-інтонаційне  мовлення, декламували вірші Тараса Шевченка. Під час дискусії студенти наголошували на тому, що поезія Тараса Григоровича залишається актуальною і сьогодні.

 

dyskusiya 18 03 19 1   dyskusiya 18 03 19 2

dyskusiya 18 03 19 3   dyskusiya 18 03 19 4

Тренінг для тренерів «Сімейно орієнтована соціальна робота, захист дитини та міжвідомча взаємодія»

   13-15 березня 2019 року відбувся тренінг для тренерів «Сімейно орієнтована соціальна робота, захист дитини та міжвідомча взаємодія», у якому взяли участь викладачі кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини: Лях Тетяна Леонідівна, заступник директора з наукової роботи, кандидат педагогічних наук, доцент; Спіріна Тетяна Петрівна, кандидат педагогічних наук, доцент.

 

treninh 15 03 19 1

 

treninh 15 03 19 6


   Основними завданнями тренінгу були: підвищення професійної компетентності щодо здійснення сімейно орієнтованої соціальної роботи, спрямованої на захист дитини і забезпечення її прав в умовах децентралізації та деінституалізації; визначення понять «загроза життю або здоров’ю дитини», «жорстоке поводження», «насильство», їх ознак та індикаторів; розуміння основних функцій, повноважень та відповідальності відповідних суб’єктів в процесі виявлення вразливих дітей і сімей, організації та надання їм допомоги; побудови ефективної міжвідомчої взаємодії в громаді в найкращих інтересах дитини.

 

treninh 15 03 19 2   treninh 15 03 19 3


   Навчання відбувалося у межах проекту 
«Громада для людини: підвищення потенціалу ОТГ для розвитку соціальних послуг», який реалізує МБО «Партнерство «Кожній дитині», що підтримується Програмою «U-LEAD з Європою» і фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

 

treninh 15 03 19 4   treninh 15 03 19 5

Виїзне заняття (15.03.2019)

15 березня 2019 року, в рамках змістового модуля «Соціальний супровід ВІЛ-інфікованих дітей та їхніх сімей», викладачем кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Лехолетовою М.М., було проведено виїзне заняття для студентів ІІ-го курсу спеціальності «Соціальна робота» освітньої програми «Соціальна педагогіка».

Заняття проходило у Центрі «Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію / СНІД» Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ».

 

vyyizne zanyattya 15 03 19 1

 

 

Психолог центру Євгенія Миколаївна Дроботун ознайомила з особливостями роботи щодо соціально-психологічної підтримки ВІЛ-інфікованих дітей та їхніх сімей у Центрі «Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію / СНІД».

 

vyyizne zanyattya 15 03 19 2

 

Завідувач відділення «Відділення гострої реабілітації» Марія Василівна Топчина, представила інформацію про специфіку роботи відділення, зокрема, реабілітацію дітей з самих перших днів захворювання, а також відразу після оперативних втручань.

Загалом, під час заняття студенти дізнались про підходи до консультативної допомоги сім’ям ВІЛ-позитивних дітей; сімейне консультування як засіб психосоціальної підтримки; методи та техніки роботи під час консультування та соціального супроводу ВІЛ-інфікованих дітей та їх сімей.

На заняття до студентів було запрошено ВІЛ-позитивну дівчину, яка розповіла про свій життєвий досвід (розкриття ВІЛ-позитивного статусу та процес формування прихильності до антиретровірусної терапії; відношення суспільства до ВІЛ-позитивних людей; проблеми з якими найчастіше доводиться зіштовхуватись людям, які живуть з ВІЛ).

 

vyyizne zanyattya 15 03 19 3

 

Висловлюємо вдячність психологу центру Євгенії Дроботун

за організацію та проведення заняття

 

Шевченківський березень в Інституті людини (візит до музею)

11 березня cтуденти груп ППб-1-16-4.0д та ППб-1-18-4.0д разом з кураторами, доцентом кафедри практичної психології Старинською Н.В. та викладачем Миколенко Н.В. відвідали тематичну екскурсію «Поетично-прозові ілюстрації українського народного декоративного мистецтва у творчості Тараса Шевченка», яка у рамках культурно-освітньої програми до 205-ої річниці від дня народження поета була запропонована Національним музеєм українського народного декоративного мистецтва.

 

muzey 11 03 19 1   muzey 11 03 19 2

 

Відвідувачі ознайомилися з творами декоративного мистецтва, назви яких Тарас Шевченко використовував у своїй поетичній і прозовій творчості.

Під час екскурсії студенти мали можливість послухати виконання співцем-бандуристом Жданом Безвербним улюблених дум Тараса Шевченка та пісень на вірші поета.

Наприкінці екскурсії студенти також мали нагоду оглянути виставку «Марія Примаченко. Фантасмагорії», присвяченій 110-й річниці від дня народження художниці.

 

muzey 11 03 19 3   muzey 11 03 19 4

Співпраця студентів з професором Університету ім. Джустино Фортунато (м. Беневенто, Італія) Алессандро де Карло

   4 та 5 березня 2019 року у Навчально-науковому інституті менеджменту та психології ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України відбулись виїзні заняття за ініціативи Сергєєнкової О.П. (проф., зав. кафедри загальної, вікової та педагогічної психології) та Цюман Т.П. (доцент кафедри загальної, вікової та педагогічної психології) для магістрів -психологів 5 курсу з дисциплін "Психологічний супровід в організаціях" та "Психотехніки цілепокладання та побудови життєвої стратегії".

spivpratsya 05 03 19 2   spivpratsya 05 03 19 5

   Студентам було запропоновано прослухати курс лекцій з Організаційної психології, що заснований на Qbo моделі організаційного благополуччя, включаючи інструменти оцінки, методи корекції та кейси від професора Університету ім. Джустино Фортунато (м. Беневенто, Італія) Алессандро де Карло.

spivpratsya 05 03 19 7   spivpratsya 05 03 19 8

   В рамках даного курсу було представлено 3 модулі:
- індивідуальні характеристики і копінг стратегії, пов’язані зі стресами на роботі;
- мотивація, прихильність, організаційне громадянство;
- корекція організаційного благополуччя: ефекти корпоративної соціальної відповідальності, взаємодія з органами влади та профспілками.

spivpratsya 05 03 19 6   spivpratsya 05 03 19 9

   Студенти активно співпроцювали з лектором, задавали професійні питання та брали участь у обговоренні. Особливо актуальними були питання про роль психолога в гіг-економіці (gig-economy).

   Щиро вдячні колегам Павлу Лушину та Ірині Бондаревській за запрошення та організацію заходу.

Вітаємо!

6 березня о 15:00 в актовій залі Київського університету імені Бориса Грінченка були відзначені кращі працівники галузі освіти.

Вітаємо Спіріну Тетяну Петрівну, доцента кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини, з відзнакою – Подякою Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у підготовку кваліфікованих фахівців. 

 

t.spirina 1   t.spirina 2

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Інформація Події