Ви тут: Головна Інформація Події

Події

Фінал кубку м. Києва з футболу серед студентських команд

 

7 червня 2018 року студенти  Інституту людини відвідали Фінал кубку м. Києва з футболу серед студентських команд. Команда Київського університету імені Бориса Грінченка змагалася з Київським національним торговельно-економічним університетом. Команду Київського університету імені Бориса Грінченка підтримали активні вболівальники – студенти Інституту людини. Гра видалася надзвичайно цікавою та напруженою, яка закінчилася серією пенальті…

 

futbol 2018 1

 

futbol 2018 2

 

futbol 2018 3

 

futbol 2018 4

 

futbol 2018 5

 

futbol 2018 6

 

futbol 2018 7

 

futbol 2018 8

 

 

Зустріч з американськими колегами (31.05.18р.)

   Теплого весняного дня до Інституту людини  Київського університету імені Бориса Грінченка завітали наукові партнери кафедри практичної психології, викладачі з Regent University (США). Зустріч такого формату відбувалась вперше і була відзначена чисельними заходами. 

 

zustrich 31 05 1

 

         Доктор психології, доцент, ко-директор Інституту дослідження сексуальної ідентичності Ольга Запорожець прочитала грінченківцям лекцію на тему: «Допомога при адиктивній поведінці в контексті сімейної системи». Представлений матеріал був новим та цікавим не лише для студентів, але й для фахівців-практиків, які завітали на лекцію. А продемонстровані вправи допомогли присутнім на власні очі побачити техніки практичної роботи з відповідною категорією клієнтів.

 

zustrich 31 05 2

 

zustrich 31 05 3

 

     По завершенню лекції відбувся круглий стіл на тему: «Стандарти освіти і практика у сфері охорони ментального здоров`я», в ході якого своїм досвідом з українськими колегами поділилась завідувачка кафедри консультування, доктор психології, доцент, директор клінічних програм консультування Regent University Джеклін Сміт.

 

 

zustrich 31 05 4

 

zustrich 31 05 5

 

zustrich 31 05 6

 

       Після офіційних заходів викладачі кафедри практичної психології мали змогу у неформальній обстановці поспілкуватись з американськими колегами, поділитись власним досвідом підготовки фахівців у сфері психології та обговорити перспективи подальшої наукової та академічної взаємодії між Regent University та Київським університетом імені Бориса Грінченка.

 

zustrich 31 05 7

 

 

Cтудентська науково-практична конференція «Перші кроки в науку»

   22 травня 2018 року за підтримки Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених  Інституту людини  Київського університету імені Бориса Грінченка відбулась традиційна студентська науково-практична конференція «Перші кроки в науку», участь у якій взяло більше 100 осіб, серед яких досвідчені та молоді науковці.
 
konferentsiya 06 
 
    Під час заходу молоді науковці мали змогу презентувати власні наукові дослідження.
    Так, на пленарному засіданні з доповідями виступили: 
Попова Альона Олексіївна, Голова наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Інституту людини (Сучасні виклики для молодого науковця);
Курінна Владислава Русланівна, студентка 2 курсу напряму підготовки «Психологія», яка виборола 2 місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Педагогічна та вікова психологія» (Особливості емоційного ставлення юнаків та дівчат до сепарації від батьків);
Черкасова Анастасія Андріївна, студентка 5 курсу спеціальності «Практична психологія», яка виборола 2 місце у ІІ турі «Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт» у галузі «Загальна та соціальна психологія» (Феномен патріотизму в уявленнях українців);
Тимошенко Людмила Олександрівна, Пугачук Дар'я Тарасівна, студенти 6 курсу спеціальності «Соціальна робота (Соціальна педагогіка)», які вибороли 3 місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Соціальна робота» зі спеціальності «Соціальна робота (Соціальна педагогіка)» (Соціальна профілактика насильства в сім'ї та жорстокого поводження з дітьми);
Луценко Юлія Петрівна, Ковальчук Ольга Олександрівна, Кошман Дарія Анатоліївна, Ковтун Марія Олегівна, Меланівська Альона Володимирівна, студенти 2 курсу напряму підготовки «Спеціальна освіта (логопедія)», переможці конкурсу наукових проектів Всеукраїнської науково-практичної конференції «Дослідження молодих учених: від задуму до реалізації» (Студентський науковий SMART-туризм).
 
    Клішевич Наталія Анатоліївна, директор Інституту людини, вручила грамоти та подяки з нагоди Фестивалю науки, а також цінні призи. Неочікуваним приємним сюрпризом було вручення 4-х наметів команді кафедри спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти, яка розвиває науковий студентський SMART-туризм. 
 
konferentsiya 01
 
konferentsiya 02 
 
     Під час конференції працювало 5 тематичних секцій:
1. Науковий подіум: презентація фахової компетентності майбутніх вчителів-логопедів;
2. Актуальні проблеми соціальної педагогіки;
3.  Актуальні проблеми соціальної роботи;
4. Науковий пошук: здобутки майбутніх практичних психологів;
5. Актуальні проблеми психології.
На секціях студенти 5 і 6 курсів, а також члени наукових гуртків Інституту людини презентували результати своїх наукових досліджень.
 
konferentsiya 03
 
konferentsiya 04
 
konferentsiya 05  
 
Щиро дякуємо усім за яскраву презентацію результатів наукових досліджень і бажаємо подальших успіхів у науковій роботі!
 
 

Профорієнтаційний вернісаж

      19 травня 2018 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбувся "Профорієнтаційний вернісаж" для учнів 10-х класів м. Києва. Розпочинався захід психологічною діагностикою школярів. Потім викладачі Інституту людини провели різноманітні майстер-класи.

 

Prof vernisag 0 1

 

    Так, кафедра загальної, вікової та педагогічної психології презентувала  майстер-клас "Я - Психолог", який складався з трьох блоків: мотиваційний блок (Фурман В.В.), діагностичний блок (Васильєв О.О.) та тренінговий блок (Власенко І.А.). 

 

Prof vernisag 0 2

 

Prof vernisag 0 7

 

      Кафедра спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти провела майстер-клас "Логопедичні міородзинки" (Бабич Н.М.).

 

Prof vernisag 0 4

 

Prof vernisag 0 5

 

 

              Кафедра соціальної педагогіки та соціальної роботи провела майстер-клас "Платформа неформальної освіти#студії_розвитку: Що це і з чим його їдять?" (Спіріна Т.П.)

 

Prof vernisag 0 6

 

         Учасники майстер-класів проявили зацікавленість, були відкриті та активні щодо запропонованих видів робіт, вони отримали відповіді на питання про обрані професії, їх специфіку та особливості практичного спрямування. 

 

 

Психологічний консультативний пункт «Психологія в долонях» в межах соціального проекту "З Києвом і для Києва"

11 травня 2018 року студенти спеціальності "Практична психологія" III та IV курсів разом із викладачами кафедри практичної психології Грубі Т.В. та Краєвою О.А. в межах консультативного пункту просто неба «Психологія в долонях» взяли участь у соціальному проекті «З Києвом і для Києва».

 

psykholohiya v dolonyakh 10

  

psykholohiya v dolonyakh 8

 

Учасники соціального проекту Інституту людини мали змогу провести для маленьких киян та їх батьків психодіагностику, експрес-консультування, мікро-розвивальні заняття. Студенти також мали змогу попрактикуватися із застосуванням власне здобутих під час навчання в Інституті навичок здійснення професійної діяльності практичного психолога. Після безпосередньої психологічної взаємодії з дітьми студентами було складено усні психологічні портрети дітей.

 

psykholohiya v dolonyakh 2

 

psykholohiya v dolonyakh 5

 

Окрім того, було надано інформацію громаді міста про особливості навчання в Інституті людини у вигляді роздатково-інформаційних матеріалів та наголошено на особливостях роботи Діагностико-консультаційного центру практичної психології.

 

psykholohiya v dolonyakh 1

  

psykholohiya v dolonyakh 6

 

Робота консультативного пункту під назвою «Психологія в долонях» в межах соціального проекту просто неба, орієнтована на дітей та їх батьків, сприяла вдосконаленню професійних вмінь і навичок студентів майбутніх практичних психологів та принесла практичну користь громаді.

 

psykholohiya v dolonyakh 3

 

psykholohiya v dolonyakh 9

 

Викладачі кафедри практичної психології  вдячні студентам за участь у консультативному пункті «Психологія в долонях» в межах соціального проекту "З Києвом і для Києва".

 

 

 

 

 

 

Наукова цукерня Інституту людини 2018

Ось і зачинила до наступного року свої двері Наукова цукерня Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, яка працювала 17 травня 2018 року в межах Фестивалю науки.

 

 tsukernya 2018 11

 

Участь у заході взяло понад 600 осіб: викладачі та студенти Київського університету імені Бориса Грінченка, знані науковці у галузях спеціальної та соціальної педагогіки, психології, фахівці-практики, батьки дітей з особливостями психофізичного розвитку територіальної громади м. Києва.

 

Наукова цукерня запропонувала всім відвідувачам 20 тематичних «столиків», за якими одночасно обговорювалися найцікавіші теми із соціальної роботи, психології, корекційної та інклюзивної освіти, та які модерували досвідчені й натхненні спікери:

 

1.Майстер-клас «Місцева громада і діти: технології взаємодії»

Ведуча: Попова Альона Олексіївна, викладач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, Голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

 

tsukernya 2018 1

 

2.Майстер-клас «Sand play»: інструмент психологічної та логопедичної практики»

Ведучі: Дубовик Олена Михайлівна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка; Зінченко Надія Вікторівна, керівник студії психології та творчості «Сезони Надії», дитячий та сімейний психолог.

 

3.Майстер-клас «Арт-техніки в роботі з людьми похилого віку та членами їх сімей»

Ведучі: Денисюк Олена Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка; Лариса Шкловцова, практичний психолог, керівник проекту «Формування дружньої спільноти до людей з деменцією»

 

tsukernya 2018 3

 

 

4.Майстер-клас «Профілактика аутоагресії: особливості індивідуального підходу в роботі з клієнтом»

Ведучий: Суліцький Вадим Володимирович, кандидат психологічних наук, доцент, старший викладач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

 

5.Майстер-клас «Сучасні методи оптимізації процесу навчання»

Ведучі: Маланьїна Тетяна Михайлівна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка; Каплуненко Ярина Юріівна, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Інституту психології імені Г.С. Костюка, старший викладач кафедри психології і педагогіки НаУКМА.

 

tsukernya 2018 10

 

6.Майстер-клас «Формування екопсихологічного простору особистості засобами інтуїтивного малювання»

Ведуча: Фурман Вікторія Вікторівна, кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

 

tsukernya 2018 15

 

 

7.Майстер-клас «Формування полімодального сприймання у дітей з ООП: алгоритм та зміст»

Ведучі: Луцько Катерина Василівна, доцент кафедри спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти, студенти-члени гуртка «Студії полімодального сприймання».

 

tsukernya 2018 24

 

8.Майстер-клас «Арт-терапія в корекційній роботі психолога: красномовні ґудзики»

Ведучі: Старинська Наталія Володимирівна, доцент кафедри практичної психології Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка; Анна Шевченко, дипломований психолог, сертифікований тренер, психотерапевт з арт-терапії, психоаналізу та тілесно-орієнтованої психотерапії.

 

9.Майстер-клас «Дитина з аутизмом: сценарій успішного навчання у школі»

Ведуча: Скрипник Тетяна Вікторівна, доктор психологічних наук, професор кафедри спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

 

tsukernya 2018 14

 

10.Майстер-клас «Диференційна діагностика фонематичних процесів у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку»

Ведучий: Тищенко Владислав Володимирович, доцент кафедри спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

 

11.Майстер-клас «Міофункціональна терапія у логопедичній практиці»

Ведучі: Донцова Уляна, магістрантка VІ курсу спеціальності «Спеціальна освіта (логопедія)» Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка; Бабич Наталія Миколаївна, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка; Тичина Катерина Олександрівна, викладач кафедри спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

 

12.Майстер-клас «Психологічні практики супроводу вагітних жінок»

Ведучі: Канюка Інна Олександрівна, кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка; Терещенко Владлена Василівна, психолог, арт-терапевт, коуч.

 

13.Майстер-клас «Техніки медіації у врегулюванні конфліктів»

Ведуча: Власенко Інна Анатоліївна, старший викладач кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

 

tsukernya 2018 21

 

14.Майстер-клас «Труднощі писемного мовлення: стратегія їх подолання у світлі сучасних досліджень»*

Ведучі: Ільяна Валентина Михайлівна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу логопедії Інституту спеціальної педагогіки НАПН України.

 

15.Майстер-клас «Формування навичок безпечної поведінки у підлітків та молоді 14-18 років»

Ведуча: Цюман Тетяна Петрівна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

 

16.Презентація методики «Особистісна зрілість»

Ведуча: Вінник Наталія Дмитрівна, кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

 

17.Психологічна студія «Забезпеч собі безпеку: психологічні нюанси»

Ведуча: Шевцова Олена Михайлівна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

 

tsukernya 2018 9

 

18.Тренінг «Створення вільного простору для активного дозвілля підлітків за форматом «анти-кафе»

Ведучі: Журавель Тетяна Василівна, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, кандидат педагогічних наук, члени наукового гуртка «Соціальний експериментаріум».

 

19.Тренінг «Формування спонтанності в творчій діяльності педагога»

Ведуча: Таран Оксана Петрівна доцент кафедри спеціальної психології корекційної та інклюзивної освіти Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

 

tsukernya 2018 20

 

20.Тренінг «Профілактика поведінкових відхилень засобами кіно та мультиплікації»*

Ведучі: Пуха Катерина Володимирівна, кандидат педагогічних наук, випускниця Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, координаторка проектів Всеукраїнського громадського центру "Волонтер", Спіріна Тетяна Петрівна, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент.

 

 tsukernya 2018 8

 

Наукова цукерня запропонувала відвідувачам та спікерам неформальний спосіб комунікації. Спільно за одним «столом» опинилися досвідчені науковці, молоді дослідники, аспіранти, студенти, учні, їхні батьки та інші представники територіальної громади м. Києва. Такий формат дозволив модераторам тематичних «столиків» не лише презентувати результати наукового дослідження або ж наукову ідею, а й отримати зворотній зв’язок, почути критичну думку від колег та пересічних громадян.

 tsukernya 2018 25

 

 

Щиро дякуємо всім учасникам Наукової цукерні – спікерам, волонтерам, відвідувачам!

До зустрічі у 2019 році!

 

День вишиванки в Інституті людини

Сьогодні 17 травня 2018 року в Інституті людини відбувся флешмоб, присвячений Всесвітньому дню вишиванки.

 

vyshyvanka 2018 1

 

vyshyvanka 2018 2

 

На подвір’ї інституту зібрався колектив для фотографування. Потім, серед викладачів та студентів проводився конкурс на кращу вишиванку. Конкурсанти розповідали про історію створення вишиванки. Члени жюрі обрали переможницю – Юлію Варваріну, студентку КОб-2-15- 4.0д, яка власноруч створила свою вишиванку та вразила всіх розповіддю про значення візерунку.

 

vyshyvanka 2018 4

 

vyshyvanka 2018 5

 

vyshyvanka 2018 6

 

vyshyvanka 2018 3

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Інформація Події