Ви тут: Головна Інформація Події

Події

9 грудня - Музейний день

День 9 грудня 2017 р. став суботнім музейним днем для студентів першого курсу Інституту людини спеціальностей «Психологія», «Соціальна педагогіка» та «Соціальна робота».  Ми  відвідали три музеї разом із к.і.н., доцентом кафедри історії України, науковим керівником Студентського історичного гуртка «Енігма» Тарасенко О.О. Нам дуже пощастило із екскурсоводами, емоційними, цікавими, молодими та дуже натхненними своєю роботою.

 

muzeynyy den 3

 

 

 

Першим музеєм був Музей Івана Гончара, інтер’єр якого просто зачарував своєю гармонією, красою.

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» — державний всеукраїнський спеціалізований науково-дослідний культурно-освітній заклад, розташований у місті Києві по вул. Лаврська, 19 (колишня канцелярія генерал-губернатора).  

 

Музей був заснований 1993 року на базі приватної колекції Івана Гончара — художника, скульптора та громадського діяча. Свою колекцію Іван Гончар почав збирати наприкінці 1950-х років. З подорожей по Україні художник привозив предмети народного мистецтва, виготовлені в різний час, що відбивають розмаїття культурних традицій країни. За кілька десятиліть грандіозної й клопіткої колекційної та народознавчої роботи, Гончар зібрав унікальну колекцію, що стала початком теперішнього Українському центру народної творчості ім. Івана Гончара. Колекція музею налічує понад 15 тисяч етнографічних та мистецьких одиниць, серед яких 2,7 тисяч зразків тканини (рушники, сорочки, верхній одяг, килими, взірці вишивок), близько 700 предметів кераміки (гончарний посуд, дитяча іграшка, кахлі), колекція писанок, дерев'яні різьблені речі, вироби з металу та скла, колекція народних музичних інструментів (кобзи, бандури, цимбали, сопілки, колісна ліра, цитра, коза, трембіти, флояра та інші).

 

 

Пріоритетною у колекції Музею є збірка українських народних картин, зокрема, славнозвісних «Козаків Мамаїв», а також ікон народного письма (500 одиниць). Окремими полотнами представлено професійне малярство. Також в Центрі зберігається особиста бібліотека I. М. Гончара, що нараховує 2 750 книг. Музей ставить на меті комплексне висвітлення української традиційної культури з огляду на її цілісність і самобутність, відродження національної свідомості, збереження і розвитку найкращих традицій українського народного мистецтва та увічнення пам'яті Івана Макаровича Гончара.

 

 

Другим музеєм був Національний музей українського народного декоративного мистецтва.

Один із найбільших художніх музеїв України розташований на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника у приміщенні колишніх митрополичих покоїв і прилеглої до них домової Благовіщенської церкви, які є пам'ятками архітектури XVIII - початку ХХ ст.  Історія колекції починається у 1899 р., коли у Києві відкрився перший публічний музей при сприянні Київського товариства старожитностей і мистецтв - Київський міський музей старожитностей і мистецтв. У 1904 році заклад було перейменовано у Київський художньо-промисловий і науковий музей імені Імператора Миколи Олександровича. У 1954 році виокремлюється збірка народного і декоративного мистецтва і на правах філіалу розміщується у лаврських приміщеннях. У 1964 році філіал був перетворений на Державний музей українського народного декоративного мистецтва, а у 2010 році Музею було надано статус Національного.

 

muzeynyy den 2

 

 

Фундаторами збірки  Музею були видатні вчені, сподвижники музейної справи: академік Микола Біляшівський (директор новоутвореного музею) та вчений-етнограф Данило Щербаківський (зав. етнографічного та історичного відділів). Ними було здійснено безліч експедицій по Україні, завдяки яким колекція народного мистецтва музею постійно зростала. Нині музейну збірку складають понад 78 тисяч творів традиційного народного та професійного декоративного мистецтва України від XV ст. до наших днів. Це різноманітні за матеріалом, формою, способом оздоблення і призначенням предмети. Раритетами музейної збірки є глиняні кахлі XV-XVIII ст., гаптовані золотими та срібними нитками предмети церковного шитва XVIII століття, гутне скло XV-XVIII ст., вироби провідних порцелянових і фаянсових підприємств України XVIII-XIX ст.

 

 

Музей володіє найбільшою в Україні збіркою творів народного художника України Марії Приймаченко, яка становить понад 500 казково-фантастичних композицій. Затишний світлий зал (галерею Благовіщенської церкви) присвячено творчості народного художника України Катерини Білокур. Ім'я цієї видатної української художниці, назавжди вписане в історію не лише українського, але й світового мистецтва. Представлені роботи охоплюють всі періоди творчості художниці. В експозиції музею, яка займає площу 1500 м², представлено такі види народного мистецтва України: килимарство, ткацтво, вибійка, вишивка, різьблення та розпис по дереву, художня обробка шкіри, рогу та металу, скло, кераміка, порцеляна і фаянс, писанкарство, декоративний розпис та іконопис.

 

Випускниця Київського університету імені Бориса Грінченка, історик Анна Ліщук була нашим екскурсоводом і просто зачаровувала нас своєю оповіддю.

 

 

 

Третім музеєм був Музей книги і друкарства України.

Музей розташований у давній архітектурній пам’ятці Києво-Печерської лаври - будинку монастирської друкарні, що діяла безперервно з початку ХVІІ ст. до початку XX ст. (понад 300 років).   У Музеї зібрані унікальні скарби книжкової культури українського народу. Експозиція висвітлює історію вітчизняної книги і книжкової справи від часів Київської Русі і до наших днів. У двох виставкових залах Музею періодично демонструються художні, книжково-ілюстративні, фотовиставки, а також проводяться заходи, присвячені важливим подіям у культурному житті України і зарубіжжя. Колекція музею сформована на базі книжкового відділу Києво-Печерського історико-культурного заповідника і значно доповнена внаслідок пошукової роботи у книгосховищах Москви, Санкт-Петербурга, Києва, експедицій по Україні, подарунків відомих вчених-книгознавців (зокрема, Григорія Коляди - понад 700 одиниць), колекціонерів, видавництв, художників (оригінали книжкової і станкової графіки), а також закупок за державні та музейні кошти.

 

muzeynyy den 1

 

 

У музеї зібрані близько 56 тисяч експонатів, що висвітлюють історію вітчизняної книги і книжкової справи від часів Київської Русі і до наших днів: копії (факсиміле) рукописних книг XI-XV ст., копії перших друкованих кириличних книг, оригінали стародруків XVI-XVIII ст., раритети друкованої україніки XIX-XX ст., дерев'яні й мідні кліше граверів XVII-XVIII ст., окремі друкарські верстати XVIII-XIX ст., оригінали книжкової графіки XX ст. тощо. Експонуються стародруки відомих церковних і культурно-освітніх діячів XVII-XIX ст., таких як Петро Могила, Інокентій Гізель, Іоаникій Галятовський, Йосип Тризна, Лазар Баранович, Туптало (Дмитро Ростовський), Євгеній (Болховитинов). Висвітлено визначну роль Києво-Печерської, Львівської, Острозької, Унівської, Чернігівської друкарень в історії друкарства України, в справі піднесення духовного, культурного і освітнього рівня народу, його національної самосвідомості.

Нас усіх просто зачарував історик, екскурсовод Сергій Дячук, який провів дуже цікаву й неординарну екскурсію на одному подиху.

 

 

 

ІІІ Міжнародний конгрес зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітології “Інклюзія в новій українській школі: виклики сьогодення”

10 листопада 2017 року відбувся ІІІ Міжнародний конгрес зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітології “Інклюзія в новій українській школі: виклики сьогодення”, співорганізаторами якого є Київський університет імені Бориса Грінченка та Інститут спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України.

 

konhres 10 11

 

konhres 10 11 1

 

konhres 10 11 2

 

Участь у Конгресі взяло понад 600 освітян із різних куточків України, Польщі, Канади.

 

Зі вступним словом до учасників звернулись:

-        Марина Порошенко, голова Благодійного фонду Порошенка;

-        Василь Кремень, президент Національної академії педагогічних наук України, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України;

-        Віктор Огнев’юк, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософських наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України;

-        В’ячеслав Засенко, директор Інституту спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України;

-        Павло Хобзей, заступник Міністра освіти і науки України;

-        Роман Петришин, професор Університету Грента Мак Юена, доктор соціології (Канада);

-        Юрій Конкін, директор Українського центру засобів та розвитку Університету Грента Мак Юена (Канада);

-        Ірина Чепчина, голова центрального правління Українського товариства глухих.

 

На пленарному засіданні пролунали доповіді провідних науковців та практиків:

Алли Колупаєвої, заступника директора з наукових питань Інституту спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України, доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України, на тему: «Методологічні та стратегічні виміри освіти дітей з особливими потребами у світлі освітнього реформування»;

Тіма Лормана, президента Університету Конкордія, доктора педагогічних наук, професора (Канада), на тему: «Канадсько-Українське партнерство: втілення цінностей інклюзії»;

Маріанни Онуфрик, керівника Національного офісу з реформи деінституціалізації при Уповноваженому Президента України з прав дитини, кандидата економічних наук на тему: «Реформування системи інституційного догляду та виховання дітей в Україні»;

Тетяни Симоненко, начальника відділу освіти дітей з особливими потребами Департаменту загальної та середньої освіти Міністерства освіти і науки України, на тему: «Сучасне законодавче забезпечення освіти дітей з особливими освітніми потребами»;

Олени Мартинчук, завідувача кафедри спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидата педагогічних наук, доцента, на тему: «Нові підходи до підготовки спеціальних педагогів у контексті соціально-інклюзивної моделі в освіті»;

Юлії Дмитрієвої-Заруденко, головного спеціаліста відділу інклюзивного навчання та інклюзивно-ресурсних центрів Міністерства освіти і науки України, на тему: «Організаційно-правове підґрунтя інклюзивного навчання та діяльності інклюзивно-ресурсних центрів»;

Данути Ал-Кхамісі, доцента кафедри педагогічної терапії Варшавської академії спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської, доктора філософії (Республіка Польща), на тему: «Упровадження інклюзивного навчання в польську освітню систему»;

Наталії Слободянюк, директора Білоцерківського навчально-виховного об’єднання «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 15 – дитячо-юнацький спортивно-оздоровчий клуб» Білоцерківської міської ради Київської області, на тему: «Інклюзивна школа: досвід та перспективи функціонування».

 

Також учасники взяли участь у двох лінійках майстер-класів, презентацій, тренінгів та ворк-шопів, серед яких:

-     Ворк-шоп для психологів, вихователів, батьків дітей з гіперактивністю  «Нейропсихологічна корекція поведінки дітей 5–7 років з гіперактивністю та дефіцитом уваги»

-     Ворк-шоп для педагогів, корекційних педагогів, психологів спеціальних та загальноосвітніх навчальних закладів, які залучають до навчання дітей з інтелектуальними порушеннями «Азбука творчості для дітей з особливими освітніми потребами»

-     Інтерактивна презентація для педагогічних працівників, які працюють в умовах інклюзивного навчання «Організаційно-методичні умови діяльності асистента вчителя в інклюзивному класі»

-     Майстер-клас для всіх бажаючих, хто готовий відкрити для себе світ культури спілкування жестовою мовою «Вивчаймо українську жестову мову разом!»

-     Майстер-клас для вчителів початкової школи  «Активізація мовленнєвої діяльності дитини в сенсорно-пізнавальному просторі інклюзивного навчання»

-     Майстер-клас для вчителів-логопедів, вчителів-дефектологів, учителів початкової школи «Організація і методика здоров’язбережувальної діяльності молодших школярів в інклюзивному середовищі»

-     Майстер-клас для керівників закладів освіти, практичних психологів, вчителів-логопедів, вчителів-дефектологів, інструкторів з фізичної культури «Модель надання спеціальних освітніх послуг дітям з аутизмом в інклюзивному середовищі»

-     Майстер-клас для керівників закладів освіти, практичних психологів, вчителів-логопедів, вчителів-дефектологів, інструкторів з фізичної культури «Модель надання спеціальних освітніх послуг дітям з аутизмом в інклюзивному середовищі»

-     Майстер-клас для музичних керівників, педагогів, корекційних педагогів, психологів спеціальних та загальноосвітніх навчальних закладів, які залучають до навчання дітей з особливими освітніми потребами «Музикотерапія: види корекційно-розвивальної роботи»

-     Майстер-клас для педагогів, корекційних педагогів, вчителів української мови спеціальних та загальноосвітніх навчальних закладів, які залучають до навчання дітей з інтелектуальними порушеннями «Компенсаторне навчання української мови дітей з інтелектуальними порушеннями»

-     Майстер-клас для педагогів, корекційних педагогів, вчителів української мови спеціальних та загальноосвітніх навчальних закладів, які залучають до навчання дітей з інтелектуальними порушеннями «Комплексне застосування методики тан-содерберг у роботі з дітьми з інтелектуальними порушеннями»

-     Майстер-клас для педагогів, корекційних педагогів, психологів, логопедів, реабілітологів «Технологія «ритміка» як інструмент розвитку дитини з особливими освітніми потребами»

-     Майстер-клас для педагогів, корекційних педагогів, психологів, музичних керівників, інструкторів з лікувальної фізичної культури, фізичних реабілітологів «Розвиток почуття ритму у дітей з особливими освітніми потребами»

-     Майстер-клас для педагогів, психологів, соціальних педагогів інклюзивних загальноосвітніх закладів «Пріоритетні підходи до реабілітації дітей з інвалідністю та особливості організації і проведення виховних заходів за участю дітей з інвалідністю»

-     Майстер-клас для психологів, педагогів, які працюють з дітьми з порушеннями зору, студентів відповідних спеціальностей, батьків та всіх, хто хоче підвищити свій рівень професійної компетентності з даного напрямку «Діти з порушеннями зору в школі, вдома, поруч»

-     Майстер-клас для соціальних педагогів, практичних психологів, вчителів груп продовженого дня у загальноосвітніх навчальних закладах «Використання корекційних методів у роботі з дітьми з особливостями психофізичного розвитку та їхніми батьками в освітньому просторі»

-     Педагогічна навігація для керівників, педагогів дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, які залучають до навчання дітей з порушеннями слуху «Трансформація навчального закладу: як це зробити!»

-     Подіумна дискусія для педагогів загальноосвітніх навчальних закладів, представників управлінь освіти  «Нова українська школа: фокус на інклюзію»

-     Презентаційний тренінг для вчителів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів, заступників директорів з навчально-виховної роботи початкових класів «Ранкова зустріч у початковій школі: що це і навіщо?»

-     Тренінг для батьків дітей з особливими потребами, психологів «Для батьків дітей з психофізичними вадами у розвитку»

-     Тренінг для учителів-логопедів, вчителів молодших класів загальноосвітніх закладів, загальноосвітніх спеціальних закладів (або класів), закладів з інклюзивною формою навчання, дітей з тяжкими порушеннями мовлення, батьків дітей з труднощами опанування писемного мовлення  «Писемне мовлення: сучасна технологія розпізнавання труднощів та їх подолання»

-     Тренінг для учителів-логопедів, вчителів молодших класів загальноосвітніх закладів, загальноосвітніх спеціальних закладів (або класів), закладів з інклюзивною формою навчання, дітей з тяжкими порушеннями мовлення, батьків дітей з труднощами опанування писемного мовлення «Писемне мовлення: сучасна технологія розпізнавання труднощів та їх подолання»

 

Щиро дякуємо усім, хто взяв участь у конгресі, долучився до його організації та проведення!

 

Щорічний Всеукраїнський диктант національної єдності в Інституті людини

Традиційно, 9 листопада 2017 року в День української писемності та мови, студенти, викладачі та співробітники Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка долучаються до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності.​

 

dyktant 2017

 

dyktant 2017 1

 

 

Круглий стіл з мовних питань «В обороні українського слова»

8 листопада 2017 року до Дня української писемності та мови в Інституті людини Київського університету імені Бориса Грінченка кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Інституту філології Наталія Валентинівна Лахно та кандидат педагогічних наук доцент, заступник директора з науково-методичної та навчальної роботи Інституту людини Наталія Анатоліївна Клішевич разом зі студентами І курсу спеціальностей «Соціальна робота» та «Соціальна педагогіка» провели круглий стіл з мовних питань «В обороні українського слова».

 

kruhlyy stil 17На засіданні студенти ознайомлювались зі сторінками історії української мови, згадали знакові дати на тернистому шляху її розвитку (Набережнєва Д., Андрейченко А.), а також обговорили низку важливих питань, а саме: українська мова в сучасному інформаційному просторі (Бозовчук Н.); нормативно-правові документи щодо мовної політики в Україні на сучасному етапі (Мельничук О., Осєчкова А.); державна мовна політика в галузі освіти України (Бойко Д.); формування духовної культури особистості через менталітет та мову українського народу (Боборіко М.); зарубіжний досвід розв’язання мовних проблем та можливість його застосування в Україні (Солошенко О., Варава К.); шляхи і методи розширення сфери застосування української мови (Костенко Я., Кузьменко Ю.). Виступи були надзвичайно змістовними і цікавими, а обговорення продуктивним.

 

kruhlyy stil 08 11 17 2

 

Наприкінці студенти душевно й емоційно читали улюблені поезії про українську мову.

 

 

Всеукраїнський вебінар "Навчимо дитину захищатись"

30 жовтня 2017 р. викладачі Інституту людини Тетяна Петрівна Цюман (психолог, доцент кафедри загальної, вікової та педагогічної психології, кандидат педагогічних наук, доцент); Олена Леонідівна Нагула (доцент кафедри практичної психологіїкандидат психологічних наук, дитячий психолог, психотерапевт) у співпраці з Всеукраїнською благодійною організацією "Український фонд «Благополуччя дітей»" провели Всеукраїнський вебінар "Навчимо дитину захищатись" в рамках підготовки до Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства. Учасники безкоштовного вебінару, мали змогу ознайомитися з авторськими методиками щодо формування навичок безпечної поведінки дітей, дізнаються про особливості проведення інтерактивних бесід з дітьми 4 – 6 років, про те, які акценти варто розставити під час проведення інтерактивних ігор з дітьми 10-13 років, та на яких особливостях важливо сконцентрувати увагу при проведенні інтерактивних занять для дітей 14 – 18 років.

Вебінар "Навчіть дитину захищатися" від 30.10.17 є доступним у записі https://rescentre.org.ua/novyny/provedeno-vebinar-navchymo-dytynu-zakhyshchatysia та може бути корисним практичним психологам, соціальним педагогам загальноосвітніх навчальних закладів, методистам, спеціалістам центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представникам громадських організацій, батькам та усім, хто зацікавлений у безпечній поведінці дітей.

 

 

Зустріч з першокурсниками

27 жовтня 2017 року ректор Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософських наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України зустрівся з першокурсниками-майбутніми практичними психологами під час виїзного заняття в межах дисципліни «Університетські студії», викладачі – кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології Н.В. СтаринськаО.О. Васильєв – старший викладач кафедри загальної, вікової та педагогічної психології.

 

zustrich 27 10 1

 

В приємній атмосфері за чаєм Віктор Олександрович спілкувався зі студентами, цікавився враженнями та проблемами, з якими вони зіткнулися на початку навчання. Ректор дуже уважно поставився до висловлених проблем та пообіцяв посприяти їх вирішенню.

    Особисто від ректора студенти отримали подарунки з корпоративною символікою.

 

zustrich 27 10 3

 

 

Студентів дуже вразила ця зустріч тим, що вона проходила у  формі відкритого, довірливого діалогу, кожен отримав, від ректора, відповіді на свої запитання.

 

zustrich 27 10 2

 

Презентація першокурсників "Ось ми які! - 2017"

24 жовтня 2017 року в Інституті людини Київського університету імені Бориса Грінченка відбулась найяскравіша подія осені  - шоу першокурсників "Ось ми які!".
 
os my yaki 5
 
Студенти презентували свої групи, своє бачення яскравого студентського життя, порадували глядачів яскравим та тонким гумором і надихнули яскравими емоціями усіх у навчальному корпусі на бульварі Ігоря Шамо 18/2. 
 
 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Інформація Події