Ви тут: Головна Інформація Події

Події

Наукова цукерня - 2020

     20 травня в рамках Фестивалю науки – 2020 гостинно відкрила двері для відвідувачів «Наукова цукерня - 2020», організована Інститутом людини.

     В межах заходу відбулося чотири вебінари з актуальних питань психології, спеціальної освіти та соціальної педагогіки.

 

naukova tsukernya 2020

 

 

     На запрошення кафедри психології особистості та соціальних практик Олександр Гороховський, керівник медіа-проекту "БезБрехні", журналіст, медіа-тренер, голова Правління ГО "Центр аналітики і розслідувань" провів вебінар "Протидія фейкам і дезінформації в умовах інфодемії – сьогодні і в майбутньому". Спікер поділився з учасниками думками про те, чому виникла інфодемія, типами фейків про COVID-19, маркерами розпізнавання «фейковості» повідомлень та інструментами перевірки достовірності інформації.

 

     Доцент кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки Інституту людини Вадим Суліцький, кандидат психологічних наук, доцент провів вебінар "Притчетерапія у роботі з клієнтом", в межах якого учасники мали змогу ознайомитися з соціально-психологічним методом притча-терапії, зрозуміти відмінність притч від інших видів творчості та їх можливості у застосуванні в роботі з клієнтами.

 

     На вебінарі "Дистанційні лайфхаки для родин з ООП" старший викладач кафедри Наталія Заєркова та викладачі Марина Міщенко та Каріна Бірюкова кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Інституту людини показали цікаві та корисні лайфхаки для ефективного корекційно-розвивального навчання в умовах карантину, презентували актуальні та дієві вправи для активного розвитку для дітей з РАС, висвітлили особливості організації інклюзивного освітнього середовища та презентували порадник для педагогів закладів дошкільної освіти «Середовище, що належить дітям».

 

     Аспірантка кафедри практичної психології, фахівець з терапії порушень харчової поведінки, психолог, сертифікований гештальт-терапевт, тілесно-орієнтований терапевт Марина Фатєєва на вебінарі «Харчова поведінка в умовах пандемії» поділилася з учасниками думками щодо місця їжі серед потреб людини, специфіки розладів харчової поведінки та особливостей зміни харчової поведінки під час емоційних навантажень, зокрема в умовах пандемії.

 

      Науковими «цукерками» посмакували більше 200 учасників, які активно долучилися до обговорення висвітлених спікерами тем.
Вітаємо переможців «Грінченківської весни 2020»!

З 10 квітня по 15 травня в Університеті реалізовано дистанційний інтерактивний проєкт «Грінченківська весна». Цей інтерактивний фестиваль-конкурс мав на меті: підтримати позитивну комунікацію грінченківців у період карантину шляхом презентації творчих досягнень учасників освітнього процесу в Університеті у різних видах мистецтва, літератури, спорту через дистанційний формат (у записі, фото); створити умови для самореалізації та духовного розвитку, а також презентування громаді власних досягнень; встановити творчі контаки між учасниками та презентувати обмін творчим досвідом. Захід став ще одним кроком розвитку нашої корпоративної культури та популяризації університетських цінностей. 

 

vitayu-1

 

 

Переможці Інституту людини «Грінченківської весни 2020» у наступних номінаціях:

 Краща ФБ-сторінка структурного підрозділу у дистанційний період

 Професіонали

ІІ місце – Кафедра спеціальної та інклюзивної освіти

 Оригінальне мистецтво

 Аматори серед студентів

ІІ місце – Тичина Катерина Олександрівна (старша викладачка) та група студенток Інституту людини (Кушнір Юлія, Петрушенко Катерина, Мартиненко Євгенія, Мохарєва Наталія, Фонарьова Олена, Мізер Еммануель, Покотило Вікторія,  Грабко Марія).                                     

 

 

«Теле- та відеоурок для школярів»

 Аматори

ІІ місце – Сенедяк Тетяна Сергіївна, Машковська Тетяна Володимирівна, Чулинда Олександра Борисівна (Інститут людини, студентки)

ІІІ місце – Ковальчук Ольга Олександрівна (Інститут людини, студентка)

Щиро вітаємо переможців!

 

Зустріч з Наталією Бовсуновською та Володимиром Надельнюком, фахівцями Київського міського центру соціально-психологічної допомоги в межах проведення навчальної (оглядової / без відриву) практики

12 травня 2020 року в межах проведення навчальної (оглядової / без відриву) практики, студенти групи САРП-1-19-4.0д взяли участь в онлайн зустрічі з директором Київського міського центру соціально-психологічної допомоги Бовсуновською Наталією Анатоліївною та соціальним працівником, практичним психологом Надельнюком Володимиром Юрійовичем.

Київський міський центр соціально-психологічної допомоги (далі – Центр) є закладом, що надає соціальні послуги особам, які внаслідок стихійного лиха, збройних конфліктів, домашнього насильства та насильства за ознакою статі, торгівлі людьми або реальної загрози їх вчинення тощо перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати.

Центр утворено розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 26 грудня 2005 року N 2396 "Про Київський міський центр соціально-психологічної допомоги" та підпорядковано Службі у справах дітей та сім'ї виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Засновником центру є виконавчий орган Київської міської ради. Власником центру є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.

Наталія Бовсуновська розповіла про історію створення Центру, нормативно-законодавчу базу його діяльності, якісний склад фахівців, які працюють в Центрі. Соціальний педагог, практичний психолог Володимир Надельнюк продовжив розповідь. Він зосередив увагу на питаннях про основні напрями діяльності та здобутки Центру за останні роки. Більш детально він зупинився на групах клієнтів, з яким працюють фахівці Центру, основних труднощах діяльності та способах їх подолання, профілактиці професійного вигорання, співпраці з державними та громадськими організаціями.

Студентам дуже сподобалася зустріч. Вони активно задавали питання на які отримували вичерпані відповіді. Ми сподіваємося, що такі зустрічі будуть постійними і не лише в межах студентської практики.

 

День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

   18 травня 1944 року стало трагедією для 238,5 тис. осіб. Саме цього дня радянська влада депортувала татар з Кримського півострова вглиб материка – до Узбекистану, Казахстану і Таджикистану. Невеликі групи людей було відправлено також до Марійської АРСР, на Урал та до Костромської області Росії.

 

18 05 2020 1

   

   Депортація татар у 1944 році стала однією з найбільш швидко проведених в історії: вона тривала два дні.

   В Україні 18 травня - День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

 

18 05 2020 2   18 05 2020 3

Зустріч з науковцем - Красницькою Ольгою Володимирівною, кандидатом педагогічних наук, старшим викладачем кафедри суспільних наук Національного університету оборони України імені Івана Черняховського

23 квітня 2020 року Вайнолою Ренатою Хейкіївною, професором кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, доктором педагогічних наук, організовано та проведено традиційну онлайн-зустріч зустріч із науковцем.

В рамках вивчення дисципліни «Науковий семінар «Соціальна робота з дітьми та молоддю», для аспірантів освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії зі спеціальності 231 «Соціальна робота» була запрошена Красницька Ольга Володимирівна, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри суспільних наук Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, вчений секретар спеціалізованої вченої ради.

Це ‑ особливий гість, оскільки Ольга Володимирівна навчалася та закінчила аспірантуру у Київському університеті імені Бориса Грінченка й успішно захистила дисертацію на тему «Профілактика сімейної депривації вихованців інтернатних закладів спортивного профілю».

Цього разу, зустріч відбулася у віртуальній кімнаті програми Google Hangouts Meet.

 

23 04 2020

 

До зустрічі також долучилися студенти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, викладачі кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи.

На зустрічі спікер поділилася власними здобутками у науці та розповіла про шлях написання власного дисертаційного дослідження: «Отримані знання та вміння під час навчання в аспірантурі, зокрема співпраця з науковим керівником доктором педагогічних наук Вайнолою Р. Х., сформували мене як науковця, показали шлях до професійного й особистісного зростання, розкрили мій потенціал, відкрили шлях лідерства у професійній діяльності».

Особливу увагу Красницька Ольга Володимирівна приділили риториці та її значенню для сучасного науковця і людини загалом. Акцентувала увагу на важливості публічного виступу та розкрила його особливості та нюанси.

На питання аспірантів навела приклади технік подолання хвилювання перед публічним виступом. Детально зупинилася на таких техніках:

-                  Талісман;

-                  Дихальні вправи;

-                  Фізичні навантаження;

-                  Дзвінок людині, яка може надихнути та підтримати

-                  Візуалізація позитивного виступу.

Учасники зустрічі дізналися як успішно виступати на науково-практичних конференціях, семінарах; як вдало відповідати на запитання; як довести свою ідею до слухачів, щоб її почули, визнали та правильно сприйняли; як відстоювати свої погляди та доводити думки.

Також спікер поділилася секретами самопрезентації перед аудиторією, як завоювати довіру та повагу серед слухачів.

За словами Ольги Володимирівної «Публічний виступ – це вміння змінити життя іншої людини, змінити її погляди, думки та переконання».

Ольга Володимирівна розповіла про вміння імпровізувати під час публічного виступу та про вербальні та небербальні засоби комунікації. Спікер довів необхідність риторики як для навчання аспірантів, магістрантів так і для повсякденного життя кожної людини, побажала не зупинятися на досягнутому і продовжувати формувати себе, як науковця і як сучасну освідчену людину.

Дуже дякуємо Красницькій Ользі Володимирівні за таку наповнену та пізнавальну зустріч!

Зустріч з науковцем Бованенко Ольгою Олександрівною, кандидатом педагогічних наук, старшим викладачем кафедри соціальної педагогіки Інституту соціальної роботи та управління Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова

22 квітня 2020 року Вайнолою Ренатою Хейкіївною, професором кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, доктором педагогічних наук, організовано та проведено традиційну зустріч із науковцем.

В рамках вивчення дисципліни «Крос-культурні і міждисциплінарні дослідження», для аспірантів освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії зі спеціальності 231 «Соціальна робота» був запрошений особливий гість. Це ‑ Бованенко Ольга Олександрівна, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри соціальної педагогіки Інституту соціальної роботи та управління Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

Цього разу, вона відбулася у віртуальній кімнаті програми Google Hangouts Meet.

 

22 04 2020 1

   22 04 2020 3

 

22 04 2020 2

 

До зустрічі також долучилися студенти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, викладачі кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи.

Ольга Олександрівна у 2018 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Формування художньо-естетичної культури студентів педагогічних університетів у процесі декоративно-прикладної діяльності» – 13.00.07 (теорія і методика виховання), яка присвячена актуальній проблемі формування художньо-естетичної культури студентів у процесі декоративно-прикладної діяльності.

В межах зустрічі науковець презентувала власне наукове досліження, поділилася науковими ідеями та дослідницькими досягненнями.

Спікер наголосила, що декоративно-прикладне мистецтво, як галузь декоративного мистецтва, спрямоване на створення художніх виробів, що характеризуються декоративною образністю й практичним використанням у побуті. Декоративно-прикладну діяльність студентів закладів вищої освіти представлено як дієвий засіб формування художньо-естетичної культури майбутніх фахівців у процесі оволодіння цінностями народного мистецтва, техніками та прийомами створення художніх виробів, реалізації творчих проектів, збереження та поширення національної культурної спадщини.

Ольга Олександрірвна детально представила види декоративно-прикладного мистецтва: робота з текстилем; робота з деревом; робота з керамікою та каменем; робота з металом.

Зустріч була надзвичайно корисна та пізнавальна, оскільки представлення власного наукового дослідження у Ольги Олександрівни є сучасним та детальним, а також дизайн викладу матеріалу є зразком для майбутніх науковців.

Щиро дякуємо Бованенко Ользі Олександрівні за цікаву та наповненну зустріч. Бажаємо натхнення у роботі та нових наукових здобутків.

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Інформація Події